Powered by Smartsupp

Broil King Crown – Nejprodávanější gril sezóny 2022

Poctivý produkt Made in America

Broil King Crown je vyráběn v továrnách v USA a Kanadě. Vyráběn v tomto případě neznamená jen zkompletován do krabice, protože cca 75% výrobku včetně prvotních materiálů je produkováno v severní Americe. Celá řada konkurentů označuje své produkty německou, francouzskou nebo americkou nebo jinou západní vlajkou. Když však začnete bádat podrobněji zjistíte, že produkty jsou často 100% Made in China a výrobce odkazuje vlajkou pouze na dávnou historii firmy, nebo místo kde byl produkt navržen nikoliv však vyroben. Broil King prostě voní Amerikou a na jeho konstrukci je to znát.

Konstrukční výhody grilu Broil King Crown

Velmi často zákazníci řeší výkon grilu v kW a porovnávají jej s konkurencí, protože papírově je Broil King Crown méně výkoný než některé konkurenční modely. Menší udávaný výkon je však v případě modelu Broil King Crown naopak výhodou a hned si vysvětlíme proč. 

Grilovací box modelu Broil King Crown je vyroben tak, aby měl minimum otvorů do grilovacího boxu. Celá jeho spodní část včetně dna je z odlitku hliníku a otvory jsou pouze přímo pod jednotlivými hořáky, aby k nim mohl proudit vzduch pro zajištění hoření. Víko je pak vyrobenu ze dvou vrstev materiálu s izolační vzduchovou mezerou a boční stěny víka jsou opět z odlitku hliníku. Díky této konstrukci není třeba takový výkon pro dosažení teplot potřebných pro grilování a naopak ušetříte, protože nespotřebujete tolik paliva jako u řady konkurečních grilů. Se stoupající cenou plynu začíná být tento argument platnější než kdykoliv dříve.

To není však zdaleka vše co dělá tento gril ve své kategorii vyjimečným. Všechny verze Broil King Crown jsou vybaveny oboustrannými litinovými rošty, které navíc umožnují jejich použití ve sklonu, což částečně může omezit množství tuku dopadajícího na kryty hořáků a jeho vzplanutí. Tuto funkci oceníte především při grilování velmi tučných kousků masa nebo třeba burgerů u kterých se díky mletí masa také většinou vypéká hodně tuku.

Do grilu můžete umístit klasickou českou 10 kg plynovou láhev. Ano opravdu je to tak a žádná norma toto nezakazuje, jak se snaží občas argumentovat prodavači v nejmenovaném řetězci nabízející od bazénů po krmivo pro psi a kočky. Kryty hořáků jsou z kvalitního nerezu a nebudete je tak muset po každé druhé sezóně kupovat nové.

Protože značka Broil King je tradiční rodinná firma, založená již před více než 100 lety, nemusíte mít obavu ani o servis vašeho grilu a náhradní díly běžně seženete i na grily 15 a více let staré.  To má nakonec i svoje enviromentální dopady. Výroba oceli a hliníku patří k energeticky velmi náročným procesům a používání produktů "na jedno použití" velmi zatěžuje životní prostředí. Broil King jednoduše  po letech vybavíte několika novými díly a můžete pokračovat v grilování bez nutnosti investovat do zcela nového zařízení.

Z široké palety výbav si vybere každý

Broil King Crown uspokojí širokou škálu zákazníků. Základní Crown 310 má velmi atraktivní cenu a zaujme ty z vás, kteří hledají menší, ale přitom kvalitní gril. Jestli se vám Crown 310 zdá malý můžete zvolit vetší verzi se čtyřmi hořáky s označením Crown 410 nebo Crown 440, který ma navíc i boční vařič. Vrcholem nabídky v sezóně 2022 je pak verze Crown 490, která má plnou výbavu v podobě bočního vařiče na přílohy, rožně s motorem a zadním hořákem pro rožnění.

V případě, že hledáte ještě atraktivněkší vzhled a další funkce (podvětlení ovládacích knoflíků, infra vařič ...) můžete se podívat také na Broil King Baron, který vás v tomto směru jistě uspokojí.

Doporučené produkty3