Powered by Smartsupp

Infra hořák - inovace v přípravě steaků na plynovém grilu

Steaky - klasika na grilu

Jestli vlastníte výkonný gril můžete skvělé steaky samozřejmě připravit i přímo na grilovacím roštu. Když si dáte trochu práce bude na mase vypálená efektní mřížka, což ještě umocní dojem ze servírovaného pokrmu. Nicméně infra plotýnka posune přípravu vašich steaků o další level.

Vychytávka pro milovníky steaků

Protože steaky patří mezi nejoblíbenější pokrmy, výrobci grilu neustále hledají způsob jak jejich přípravu ještě zdokonalit tak, aby chuťový dojem byl co nejlepší. Poslední novinkou, která má přinést zásadní inovaci při přípravě steaků je samostatný boční infra vařič, který nabízí teplotu až 800 °C. Díky takto vysoké teplotě se maso velmi rychle uzavře a šťáva z masa nemůže vytéct, což by způsobilo ztrátu chuti a v extrémním případě vysušení masa.

Maso samozřejmě nesmíte na plotýnce nechat dlouhou dobu, protože by se maso na povrchu začalo pálit a proto po zatažení masa přemístíme steak do roztopeného grilu klasicky na rošt, kde ho dogrilujeme na požadovanou vnitřní teplotu.

Rozdíly v konstrukci bočních infra vařiči na steaky

Technicky jsou si tyto infra plotýnky od různých výrobců velmi podobné, ale pár rozdílů s přeci jen najde. Levnější verze například nemají možnost polohování roštu a
nemůžete tak umístit rošt dále od infra povrchu podle potřeby.

Dalším rozdílem je použitý materiál roštu. Používá se stejně jako u běžné grilovací plochy litina nebo nerez. V tomto případě se nám nerez zdá praktičtější, protože vysoká teplota vařiče neumožňuje použít litinu s povrchovou úpravou, která by vysokou teplotu nevydržela. Litina je tak po vystavená vysoké teplotě náchylnější na korozi.

Dejte si také pozor na používání infra vařiče při větrném počasí, výkon vařiče pak velmi rychle klesá a může dojít i k jeho zhasnutí.

Omezené je také použití vařiče pro pomalé vaření, protože jeho výkon i při minimálním výkonu je často příliš vysoký.

Dodatečná instalace bočního IR vařiče

Někteří výrobci nabízí boční vařič pro dodatečnou montáž místo původního běžného plynového vařiče. Inra plotýnkou tak můžete dovybavit váš stávající gril.

Zde najdete přehled modelů grilů s inra vařičem v základní výbavě, které máme v nabídce.
 

Modely grilů Broil King s infra varičem

Baron S 490 IR 

Baron S 490 IR

Imperial S 690 IR