Powered by Smartsupp

Jak vyčistit nerezový gril

Luxusní vzhled grilu

Nerezový plynový gril na první pohled působí prémiovým dojmem. Použitý materiál je navíc zárukou trvanlivosti výrobku a svému majiteli se stává společníkem pro dlouhou řadu let. Odpovídá tomu i cena, která je většinou u nerezových grilů vyšší, než je tomu u stejného modelu s povrchovou úpravou z vypalované barvy nebo smaltu.

Údržba nerezového povrchu grilu

Tyto grily však vyžadují odpovídající péči. Čištění vnitřních částí grilu – vany i víka probíhá naprosto totožně (nahřátí a očištění roštů, oškrábání napečeného tuku z vany grilu, umytí víka zevnitř atd.), ale u vnějšího pláště je třeba mít na paměti několik zásadních pravidel, jejichž dodržení vám zajistí dokonalý vzhled i po delší době používání grilu.

Návod, který zde popisujeme je spíš obecným doporučením a vždy se před čištěním podívejte do návodu k obsluze vašeho grilu, aby nedošlo nedopatřením k poškození nerezového povrchu. Většina výrobců grilů nabízí také prostředky na čištění vhodné právě pro jejich modely. Například značka Broil King má ucelenou řadu 3 prostředků čističů grilu. První slouží pro čistění povrchu i vnitřních grilu další je pak vhodný pro odstraňování silného znečištění povrchu grilu a poslední slouží pro čištění a leštění nerezových povrchů, které nás z pohledu tohoto článku zajímají nejvíce.

Jak na čištění nerezového grilu krok za krokem

1.    Než se pustíte do ošetřování nerezových povrchových částí grilu vhodným přípravkem, vždy jej nejprve omyjte za použití měkkého hadříku a teplé vody s kapkou saponátu.
2.    Poté nechte vnější části dobře oschnout.
3.    Pokud to jde, můžete před aplikací ochranných prostředků na nerez sejmout ovládací knoflíky.
4.    Během čištění grilu prostředkem pro ošetření jeho nerezového povrchu používejte ochranné rukavice, vyhnete se tak nechtěnému podráždění kůže.
5.    Používejte výhradně přípravky, které jsou určené k čištění vnějších částí grilu! Většina takovýchto přípravků nejen povrch krásně vyčistí, ale zároveň jej revitalizuje a chrání. Můžete si vybrat z pestré nabídky těchto prostředků, které se prodávají ve formě sprejů či emulzí.
6.    Nikdy nepoužívejte k čištění nerezových částí grilu klasické čističe určené pro domácí spotřebiče a trouby, i když se jedná o přípravky určené pro čištění nerezu. V případě jejich použití může dojít k zničení povrchových částí, korozi povrchu pláště či přímo k znehodnocení grilu!
7.    Přípravky určené k čištění a ochraně nerezových grilů vždy uchovejte mimo dosah dětí.

Při "drhnutí" grilu se také vyvarujte použití různých houbiček na nádobí s hrubými vlákny, protože ty by okamžitě nevratně poškodily (poškrábali) nerezový povrch.

Věříme, že když dodržíte uvedené pokyny bude vám gril sloužit k vaší spokojenosti celou řadu let.