Powered by Smartsupp

Jaký je rozdíl mezi grily Campingaz Compact 3 L a Compact 3 EXS

V roce 2023 přišla firma s Campingaz s novou, vylepšenou řadou Compact, kterou je možné zakoupit ve dvou provedeních – Compact 3 L a Compact 3 EXS. I když na první pohled vypadají oba grily velice podobně, přeci jen tři zásadní rozdíly zde najdeme. Nejprve si však představme samotnou modelovou řadu Compact. Jedná se o menší grily se třemi hlavními hořáky. Jednoplášťové víko je doplněno o teploměr a robustní madlo. Trubkové hořáky grilovací plochy jsou proti odkapávajícímu tuku chráněny kryty hořáků. Přebytečný tuk je pak odveden do sběrné nádobky, kterou lze po grilování vyndat a očistit. Do podvozku grilu, který je v přední části kryt dvířky, je možné umístit 5 kg plynovou lahev. Pro snadnější manipulaci má Compact dvě velká kolečka.

A nyní se dostáváme k rozdílům obou modelů. Tou asi nejviditelnější je boční vařič, kdy model Compact 3 EXS je vybaven touto praktickou vychytávkou. Na druhou stranu, je i vařič jistou nevýhodou, neboť stolek s plotýnkou není možné sklopit a tak oproti verzi Compact 3 L, kde je možné sklopit oba dva stolky, zde můžeme sklápět pouze stolek jeden (tedy ten bez vařiče).

Další rozdíl je v materiálu roštu a tálu grilu. Compact 3 L je krytý ocelovým roštem a tálem s posmaltováním, kdežto druhý model Compact 3 EXS má smaltovaný litinový rošt a tál.

I když rozdíly jsou možná na první pohled velice malé, přeci jen mohou ovlivnit komfort během vašeho grilování či skladování v zimních měsících.