Powered by Smartsupp

Jsou grily Weber opravdu nejlepší?

Grily Weber jsou určitě kvalitní, ale stejně jako v ostatních segmentech trhu, tak i v oblasti grilování platí zákony konkurence. A jsme si jisti, že vám v našem obchodě jsme schopni nabídnout adekvátní náhradu za grily Weber.

Weber investuje obrovské částky do marketingu a díky tomu má vybudované velmi dobré povědomí o značce,. Nicméně marketing něco stojí. Nejen Weber, ale jakákoliv firma je již ze své podstaty provozována za účelem dosažení zisku, a proto je zřejmé, že vysoké náklady budou dříve nebo později promítnuty do cen produktů.

Pokud zvolíte při svém nákupu gril od jiného výrobce, možná si koupíte za své peníze více "železa" a méně marketingu. Doporučujeme se proto před nákupem lépe rozhlédnout a podívat se, co vám trh momentálně v segmentu grilování může nabídnout: Je totiž pravděpodobné, že budete překvapeni kvalitou konkurenčních produktů.

Proč u nás grily Weber nenajdete

Grily Weber velmi dobře známe, protože jsme je na našem e-shopu i kamenné prodejně úspěšně prodávali řadu let. I my jsme byli omámeni "kouzlem" této silné značky a spolupráce fungovala k oboustranné spokojenosti.

Postupně jsme však jako specializovaná prodejna byli pod tlakem tohoto silného hráče ve světě grilování, který neustále stupňoval požadavky v obchodních podmínkách a spolupráce nás "bavila" čím dál tím méně.

Grily Weber začaly prodávat také nespecializované prodejny a nadnárodní hobbymarkety, což nám nedávalo smysl. Pohár naší trpělivosti se postupně plnil a snažili jsme se najít alternativu, kterou bychom mohli nabídnout našim zákazníkům.

Jako první jsme do sortimentu zařadili grily značky Campingaz, dále pak Outdoorchef, Napoleon, Rosle, Big Green, Egg a další. Opravdový zlom však přišel až s naší spoluprací s kanadskou značkou Broil King. Poté došla trpělivost i Weberu a navrhnul ukončení spolupráce: To jsme akceptovali, protože tou dobou jsme již věřili, že máme i bez Weberu naším zákazníkům co nabídnout.

Proč věříme Broil Kingu

Broil King je stále rodinnou firmu, stejně jako naše obchodní společnost, a proto je spolupráce z našeho pohledu prostě lidštější a vše není tolik sešněrované zaměřením na růst obratu a zisku. Broil King nešel výhradně cestou produkce v zemích s levnou pracovní silou a plynové grily Broil King proto stále vyrábí v továrnách v Kanadě a USA. Tím nechceme říci, že produkty vyráběné v Číně musí být nutně nekvalitní, nicméně všem je nám asi jasné, že neustálé přesouvání výroby do Číny není dlouhodobě udržitelná cesta.

Produktová řada grilů Broil King zahrnuje grily na plyn, uhlí i peletové grily a zcela jistě si z nabídky vybere téměř každý milovník grilování. Navíc produkty Broil King nabízí velmi zajímavý poměr kvality a ceny.

Jestliže vybíráte gril, doporučujeme se podívat na video níže, které vám usnadní výběr a ukáže vám, na co se máte zaměřit při výběru vašeho grilu, tak aby vám sloužil řadu let k vaší spokojenosti.

Video – Jak vybrat gril