Powered by Smartsupp

Když vám počasí nepřeje, vsaďte na kontaktní grily

Počasí venku již nenabízí mnoho příležitostí k venkovnímu grilování, ale to rozhodně není důvod pověsit grilovací zástěru definitivně na hřebík. Řešením pro grilování v interiéru jsou elektrické kontaktní grily. Tyto deskové grily vynikají jednoduchou obsluhou, bezpečností a v neposlední řadě také snadným čištěním.

Výhody elektrických grilů

Nabídka těchto grilů je na trhu opravdu široká a můžete vybírat z nepřeberného množství modelů. Některé vychytávky vám však nabídnou jen značkové a technicky propracované modely. Skvělá je například funkce nastavitelného víka grilu, která umožňuje grilování i silnějšího masa nebo jiných větších pokrmů. Některé modely jsou vybaveny vyjímatelnými deskami, které pak můžete umývat v myčce na nádobí, což opět značně usnadňuje údržbu. Dražší modely mají také integrované sondy na měření teploty masa a grilování tak máte vždy pod 100% kontrolou.

Přestože se jedná o grily vhodné pro použití uvnitř budov, doporučujeme je používat pod dostatečně výkonným odsavačem par. Zdroj tepla sice žádné exhalace netvoří, ale při grilování dochází (stejně jako při smažení na pánvi) k přepalování tuků. Odsavač par tak zabrání pronikání pachu do interiéru.

Vnitřní grilování na dřevěném uhlí

V případě, že byste chtěli i doma grilovat na dřevěném uhlí, můžete využít nabídku grilů od firmy LotusGrill. Tyto modely jsou vybaveny rozfoukávacím ventilátorem a palivo díky tomu neuvolňuje do okolí grilu žádný kouř. Opět však doporučujeme, stejně jako u kontaktních grilů, grilovat pod digestoří.

Abychom však jen nechválili, je třeba přiznat fakt, že tyto grily nemohou plnohodnotně nahradit například velké plynové modely grilů, které nabízejí mnohem větší variabilitu, nepřeberné množství doplňků a příslušenství. Kontaktní deskové grily nicméně umožní grilovat právě tam, kde to díky bezpečnosti (byt, balkón) není s grily na plyn možné.