Powered by Smartsupp

Kvalita litinového nádobí Lodge je vidět už na první pohled

Již od roku 1896 vyrábí rodina Lodge své prvotřídní litinové nádobí ve slévárnách v Tennessee. Kvalita těchto výrobků je dána již samotnými materiály, které jsou nakupovány od zavedených dodavatelů. Nádobí je odléváno do pískové formy – charakteristický je tak pro produkty Lodge hrubý (případně matný) povrch či povrchové nerovnosti, které jsou výsledkem technologie výroby a nemají žádný vliv na užitné vlastnosti výrobku. Ba naopak – usnadňují tvorbu seasoningu v průběhu času. Již při samotné výrobě se litinové nádobí Lodge ošetřuje sójovým olejem, který se zapéká při vysoké teplotě do povrchu. Každý kus litinového nádobí Lodge má ošetřený povrch a je tak připraven k bezprostřednímu užívání svým majitelem bez nutnosti další úpravy.

Litinové pánve, hrnce, pekáče či Dutch Oven od značky Lodge je možné používat přímo na otevřeném ohni, v grilu, troubě, na plynovém či elektrickém sporáku, ale i na indukční desce. Nádobí se tak stane vaším parťákem nejen při domácím vaření, ale i při toulkách přírodou.

Čím častěji nádobí používáte, tím lepších výsledků s ním při vaření dosáhnete. Se správnou péčí Vám bude dobře sloužit i více jak 100 let. Jak má správná péče o litinové nádobí vypadat se dozvíte v našem článku zde. Tyto rady obecně platí pro veškeré litinové nádobí v naší nabídce.