Powered by Smartsupp

Lze umístit do podvozku grilů Campingaz 10 kg lahev?

Odpověď zní jasně: „Ano je to možné, ale bohužel ne u všech modelů značky Campingaz.“ S možností vkládat 10 kg plynovou lahev do podvozku grilů přišel Campingaz poměrně nedávno. Až do roku 2021 bylo možné u všech typů grilů uschovat pod gril pouze 5 kg lahev (spodní část byla pro uložení větší lahve přílišně nízká). Až s řadou Select, Select S, Premium S a Onyx S došlu k zásadní změně podvozku grilu a je možné do něj uschovat velkou plynovou lahev. I samotná vana grilu prošla v této souvislosti proměnou a zásadní inovací. I když rozebíratelná část vany (InstaClean) zůstala, byla ještě doplněna o zásuvku, do které se lije voda (tzv. systém InstaClean Aqua). Vypečený tuk z připravovaných specialit odkapává do této zásuvky, následné čištění grilu je tak ještě snadnější, neboť došroubováním zátky můžete znečištěnou vodu vypustit či celý šuplík vysunout a očistit mimo gril.

Rok 2023 je však u Campingazu opět ve znamení návratu k 5 kg plynovým lahvím. A tak u modelů Compact L, Compact EXS, Select EXS a Select LX Plus je možné do podvozku grilu umístit opět jen 5 kg lahev. Pouze jediný model Campingaz – Premium W navázal na tradici modelové řady z roku 2021 a je možné do podvozku umístit 10 kg plynovou lahev.

I když to není vzhledné, nezapomínejte, že i 10 kg lahev je možné ke grilům Campingaz připojit, bohužel ale musí, pokud není k tomu podvozek uzpůsoben, stát vedle či za grilem. 5 kg lahví se však nemusíte bát – dnes je již velká výměnná síť i těchto menších lahví, postačí se jen porozhlédnout ve vašem okolí či navštívit náš eshop, případně prodejnu v Čerčanech a lahev si zakoupit/vyměnit. Ano, náplň 10 kg plynové lahve jistě vydrží déle, ale na druhou stranu, kdo chce koukat na odřenou ocelovou lahev, která stojí vedle grilu?