Powered by Smartsupp

Objevte kouzlo zimního grilování

Možná máte grilování spojené jen s teplými letními večery. Grilovat však můžete samozřejmě i v chladnějších dnech a využít tak váš gril celoročně.

Gril vhodný do zimy je základ

Pro grilování od podzimu do jara budete především potřebovat gril, který tento nelehký úkol zvládne. Zapomeňte na většinu grilů ze supermarketu, protože tyto modely často mají problém dosáhnout potřebné teploty pro grilování i v létě a zimní grilovačka je tak na nich v podstatě nemožná. Vhodné nejsou ani grily elektrické, protože zde je opět problém výkonem. Doporučujeme proto sáhnout po grilech plynových a nebo kvalitnějších grilech na dřevěné uhlí s izolovaným pláštěm nebo z keramiky.

Zvolte vhodné "zimní" palivo

V chladnější období platí více než kdy jindy, že kvalitní palivo je půlka úspěchu. Pro zimní období proto při grilování v kotlovém grilu na dřevěné uhlí zvolte vždy jen to nejkvalitnější palivo, které dokáže udržet vysokou teplotu po dlouhou dobu. U plynového grilu je vhodné zakoupit plynovou láhev plněnou čistým propanem.

Propan má sice o něco nižší výhřevnost, ale při použití náplně s obsahem butanu by mohlo už při teplotách lehce pod bodem mrazu dojít k nízkému průtoku plynu z plynové lahve do plynového potrubí grilu. Což by vedlo ke ztrátě výkonu a nebo k úplnému "zamrznutí" – v grilování by se tak nedalo pokračovat.

Připravte si něco na zahřátí

Při zimním grilováni asi neoceníme orosené pivo nebo vinný střik a sáhneme raději po nápojích, které nás zahřejí a zpříjemní nám pobyt v chladnějším vzduchu. Inspirovat se můžeme třeba na zimní dovolené a takové "bombardino" možná donutí strávit nějaký času v zimě u grilu i zimomřivější osoby. Samozřejmě i horký čaj, grog nebo káva budou vítaným pohoštěním pro zimní grilovačku.

V případě, že ani teplý nápoj vás nezahřeje, můžete si pořídit terasové plynové nebo elektrické topení, které dokáže zvednou pocitovou teplotu klidně o 10 stupňů a rázem se z tuhé zimy můžete přesunout do jarních teplot.

Na závěr bychom vám určitě doporučili během zimního grilování používat vhodnou zástěru, která ochrání vaše zimní oblečení před znečištěním nebo propálením.