Powered by Smartsupp

Proč investovat do povlaku na gril?

Živostnost grilu můžete výrazným způsobem prodloužit, pokud o něj budete během grilovací sezóny řádně pečovat a v zimním období pro něj naleznete vhodné místo k uskladnění. S tímto úkolem vám pomohou i ochranné obaly.

Jaký povlak zvolit

Povlaky pro grily jsou vyráběny z pevné voděodolné textilie, rozmary počasí tak nepředstavují pro váš gril žádnou zásadní hrozbu – ochrání jej jak před deštěm tak sněhem. Samozřejmě při dlouhodobějším dešti by mohl povlak mírně provlhat, protože povlaky nemají například podlepené švy jako je tomu například u turistických stanů, s takovou vlhkostí si však váš gril bez problémů poradí. Gril tak nemusíte složitě přemisťovat či skládat po každém grilování. Dražší obaly na větší modely jsou občas vybaveny madly, které vám usnadní navlékání a sejmutí obalu z grilu.

Slunce je největší nepřítel obalů na gril

Paradoxně největším problémem pro životnost obalu na gril není déšť nebo vítr ale slunce. UV záření dokáže nekvalitní obaly doslova rozložit za pár týdnů. Většina kvalitních obalů má však zvýšenou UV ochranu, textilie tak delší dobu odolná proti vyblednutí a vy můžete svého společníka nechávat na slunném místě po celou grilovací sezónu.

Kondenzace vlhkosti pod obalem

Vlhkost vnikající kondenzací vlivem rozdílu teplot je dalším možným problémem se kterým se můžete setkat. Značkové povlaky na gril určené pro luxusnější modely jsou opatřeny důmyslným odvětrávacím kolečkem či pruhem ze síťoviny, který zajistí proudění vzduchu pod zakrytým grilem a zabrání tak kondenzaci vody a vzniku plísní. Vždy je však nutné umístit gril na zpevněný povrch (nikdy ne dlouhodobě na trávník). Nastavitelné popruhy či šňůry ve spodní části obalu umožňují dobře povlak upevnit ke grilu.

Nepřátelé vašeho grilu ... ptactvo, hmyz a pyl 

Obaly se však nepoužívají jen z důvodu nepříznivých klimatických podmínek, ale skvěle chrání gril před pylem, ptačím trusem a dalšími nečistotami. Vy tak nemusíte před začátkem každého grilování gril omývat, postačí sejmout obal a začít roztápět! Nesmíme také zapomínat na ochranu před drobným mechanickým poškozením, ke kterému může dojít na lakovaných či dřevěných částech v době, kdy gril právě nepoužíváte. I těm dokáže kvalitní ochranný obal předejít.

Jaký rozměr obalu na grilu zvolit?

Vždy je vhodné volit povlak, který je vyroben přesně pro daný model grilu. Nemusíte tak složitě vybírat, který obal by vašemu grilu padl či neustále sklápět boční stolky (pokud přesně neodhadnete velikost). Na druhou stranu nic nebrání tomu použít obal jiné značky v případě, že váš výrobce grilu nenabízí dostatečně kvalitní provedení obalu. Především obaly Broil King  z naší nabídky jsou velmi kvalitní a zákazníci je často používají pro ochranu grilů jiných výrobců. Vždy si ale dbejte na to, aby obal byl o něco málo větší než gril a nepoškodil se vám při změně rozměrů v závislosti na venkovní teplotě. Jednoduše za teplého počasí jsou obaly trochu větší než v mrazivých dnech a tak by se mohl obal, který v teplém počasí pasoval jako ulitý stát příliš malým a poškodit se.

Obal je platným pomocníkem i mimo sezónu

Při uskladnění grilu po sezóně opět ke svému slovu přichází ochranný obal, který pomůže vašemu letnímu společníkovi přežít dlouhé zimní období bez úhony. Postačí pokud vyberete pro řádně vyčištěný gril vhodné suché místo, přehodíte povlak a již se můžete začít těšit na další grilovací sezónu!

Důležité upozornění: obal na gril navlékejte vždy až po jeho vychladnutí