Powered by Smartsupp

Vlasové praskliny na povrchu keramického grilu

Žádný důvod k obavám. Pro výrobu keramických grilů se používají různé technologie a finální produkt může mít svá specifika, na které upozorníme v následujícím článku.

Kvalitní keramické grily mají vysokou odolnost proti změnám teplot a nezastaví je ani grilování v hlubokých mrazech nebo naopak ve vlně úmorných veder. Protože se na nás někteří zákazníci obracejí s dotazem především ohledně specifického povrchu některých keramických grilů, pokusíme se v tomto směru věc vyjasnit za pomoci tohoto článku. 

Aby keramický gril správně s dlouho fungoval samozřejmě nesmí být mechanicky poškozený/prasklý, protože jinak by se grilování stalo nebezpečným a nepohodlným. Nicméně některé výrobní technologie způsobují vlasové popraskání glazury na povrchu těchto keramických modelů. V žádném případě ale nejde o vadu grilu, která by měla vliv na jeho životnost nebo funkci. S vlasovým popraskáním povrchové úpravy jsem se setkali u grilů Monolith které jsou vyráběny v Číně, ale i u grilu Primo z továren v USA. V minulosti jsme podobné prasklinky viděli také u grilů Big Green Egg, nicméně u tohoto výrobce došlo v posledních letech patrně k nějaké inovaci, která vede k tomu, že na nových kusech se tento efekt popraskání již nevyskytuje.

Na fotografiích v tomto článku si můžete udělat představu o tom jak popraskání opticky vypadá, abyste nepodléhali zbytečné panice v případě, že podobný jev najdete na vašem již používaném nebo právě zakoupeném grilu. Místa kde je vše dobře viditelné jsme označili červenou šipkou.

Z naší zkušenosti víme, že uvedené praskliny se v čase nijak nemění, povrch je nadále celistvý a není tak žádný důvod k obavám. Popraskání nelze reklamovat, protože se jedná nikoliv o vadu ale vlastnost výrobku.

V případě dalších dotazů se neváhejte obrátit na náš zákaznický servis.

Grilguru.cz