Powered by Smartsupp

Zakoupil jsem si u vás litinovou pánev a na několika místech je povrch poškozený, mohu zboží reklamovat?

Poškozený povrch litiny - neobávejte se nejde o vadu

Litinové pánve nemají žádnou trvalou povrchovou úpravu a jejich hladký povrch je tvořen pouze zapečeným rostlinným tukem. Tento povrch je zdravotně nezávadný a chrání pánev před případnou korozí. Jeho nevýhodou je však nižší odolnost proti oděru a poškrábání. Proto může například při transportu dojít k sedření zapečeného oleje o kartonáž. Často se také stává, že olej nezateče na celý povrch výrobku při jeho aplikaci v továrně nebo naopak vytvoří díky nahromadění v místě odkapávání nerovnost atd. Jde většinou o místo na madle, za které je při aplikaci tuku pánev zavěšena, nebo se mohou dva kusy  litiny navzájem dotýkat a opět vznikne malá plocha bez povrchové úpravy. 

Cena až na první místě

Samozřejmě by bylo pravděpodobně možné u výrobce aplikovat tuk na menší množství výrobků zároveň nebo balit produkty do sofistikovanějších obalů. To by však mělo velký vliv na konečnou cenu a ta by se pravděpodobně přiblížila k cenám, za které se prodávají třeba litinové výrobky nejmenované firmy ze Švédska. Toto nádobí je často 2x i 3x dražší než výrobky Lodge nebo Petromax. Při zakoupení výrobků Lodge získáváte prvotřídní a nezávadný výrobek "Made in USA" a to stále za přijatelnou cenu, která je vyšší než je tomu u levných produktů z Číny, ale mnohem nižší než u luxusně se tvářících konkurentů.

Co dělat, když chci mít povrch perfektní

Údržbě litinových výrobků jsme se věnovali již v samostatném článku který si můžete přečíst ZDE. Po provedení seasoningu bude povrch pánve nebo jiného litinového výrobku opět perfektní a výrobek bude plně funkční s životností v řádu desítek let.