Powered by Smartsupp

Litinové nádobí - Hmotnost produktu (kg) - 2,20

V životě si pořizujete jen málo věcí, které vás budou provázet i několik desítek let. Mezi takové věci patří i kvalitní litinové nádobí, které je při správné údržbě téměř nesmrtelné. Litinové pánve, litinové hrnce a další litinové nádobí zažívají v poslední době velký návrat související pravděpodobně s tím, že teflonové a jim podobné povrchy mají omezenou životnost a občas se objevují problémy s nezávadností tohoto typu materiálů.

U litinového nádobí je to přesně naopak. Čím déle a častěji ho používáte, tím odolnější povrch se vytváří. Surová litina, která je použita na nádobí v naší nabídce, nemá žádnou dodatečnou povrchovou úpravu. Lesklá vrstva, kterou můžete na nádobí vidět, je pouze zapečený rostlinný olej. Není zde žádné riziko uvolňování škodlivin z plastového povrchu do připravovaného pokrmů.

Při přípravě pokrmů na litinovém nádobí se používá minimální množství tuku a jde tak o vaření splňující i současné požadavky na zdravý životní styl.

Nejprodávanější

Produkt Dostupnost Cena Množství
- Kód: - - - - Kč
Ks
(- Ks na skladě)
- Kód: - - - - Kč
Ks
(- Ks na skladě)
- Kód: - - - - Kč
Ks
(- Ks na skladě)

Jedno nádobí pro všechny zdroje tepla

Výhodou litinového nádobí je mimo jiné i to, že ho lze použít na jakýkoliv zdroj tepla. Nádobí tak využijete na elektrickém, indukčním, plynovém sporáku nebo samozřejmě i na plynovém nebo uhelném grilu. Musíte se vyvarovat pouze velkých teplotních šoků a nedávat rozpálenou litinu do studené vody a chránit litinové nádobí před pádem, protože litina je proti oceli přeci jen křehká a mohlo by dojít k prasknutí nebo odštípnutí materiálu.

Údržba a použití litinového nádobí 

Drobná nevýhoda tohoto typu nádobí spočívá v tom, že jej nelze mýt v myčce na nádobí a je třeba se starat o údržbu již zmiňované zapečené vrstvy rostlinného oleje (seasoning). Tato vrstva se postupně používáním a jejím opakovaným zapékáním zesiluje a protože z výroby je tato vrstva slabá, je nutné se při několika prvních použitích vyvarovat přípravy kyselých jídel (například rajčata a fazole atp.) a také při přípravě například míchaných vajec a jiných snadno se přichycujících pokrmů je nutné používat olej nebo máslo.

Není vhodné ani používat silné odmašťovací prostředky a jiné čističe, které by zapečenou vrstvu ztenčily a bylo by nutné ji pak znovu vytvořit. Obecně po použití stačí nádobí ihned osušit a potřít olejem, který nanesete třeba na papírovou utěrku. Nebo vám můžeme nabídnout speciální balsám na právě toto surové litinové nádobí.

Při přípravě pokrmů v litinovém nádobí můžete používat kovové, dřevěné i silikonové náčiní.

Lodge nebo Petromax

V naší nabídce máme dvě značky surového litinového nádobí a to Lodge z USA a Petromax z Německa. Dle reakcí našich zákazníků je kvalita nádobí velmi podobná a při výběru doporučujeme vybírat především podle toho, jaký tvar a velikost vám lépe vyhovuje. Z naší zkušenosti vím, že se sortiment poměrně dobře doplňuje.

Co vám ale nabídne zatím jen Lodge jsou různé tématické kousky. Máte doma například vášnivého rybáře? Jako skvělý dárek mu můžete věnovat pánev s rybou, pro myslivce pak je k dispozici například vzor s medvědem, kachnou nebo jelenem a velmi oblíbená je také litinová pánev s bizonem.