Powered by Smartsupp

Petromax

Vznik firmy Petromax je spojen s touhou po dobrodružství mladého německého muže Johanese, který se vydal se svým kamarádem do Jižní Afriky. Cesta byla náhle ukončena z důvodu zapadnutí jejich těžkého nákladního vozu v poušti, přičemž došlo ke zničení alternátoru. Před mladými cestovateli stál nelehký úkol – nalézt v této nehostinné oblasti elektřinu pro nabíjení baterie. O několik dní později dorazili do malé vesnice v Nigeru, kde je uvítalo jasné světlo pouličních lamp. Byli přesvědčení, že nalezli elektrifikovanou oblast. Avšak při bližším pohledu zjistili, že se jedná o petrolejové lampy. V té době 21 letý Jonas asi ani netušil, že tento zázrak moderní technologie v něm vyvolá takový zájem a stane se jeho velkým koníčkem – později podnikatelským záměrem. 

Světlo kdekoliv a kdykoliv 

Lampy Petromax, které mladého muže uchvátili, byly vytvořeny roku 1910 Maxem Graetzem. Většina domácností na počátku dvacátého století ještě neměla elektřinu, takže zajistit světlo tak jasné a dostupné pro každého bylo v té době velkým pokrokem. Graetz zajistil práva na jméno „Petromax“, odvozené od „Petroleum Maxe“. Nakonec se lampa stala v různých modelech celosvětovým bestsellerem.

Vybavení pro vaření nejen v přírodě

Vraťme se však k fascinovanému mladému Němci, který ve svých 23 letech společně se svým kamarádem zakoupil autorská práva na výrobu lamp Petromax a po důkladném seznámení se s nimi obnovil opět jejich výrobu. Lampa Petromax zažila renesanci, na kterou by byl její tvůrce Max Graetz jistě pyšný.
Po nějaké době začal Jonas rozšiřovat produktové portfolio o outdoorové, bushcraftové, survival a kempingové produkty. Litinové nádobí Petromax v různých modelech, příslušenství pro grilování a vaření jsou dnes již známé po celém světě a nejen mezi milovníky outdoorových aktivit.

Inovace, tradice a kvalita jsou motivací a cílem Petromax. Tým Petromax je hrdý na to, že každý den přispívá k tomu, aby se v budoucnu mohli dobrodruzi a světoběžníci spojit ve světle produktů Petromax a podělit se o své zkušenosti.