Powered by Smartsupp

Primo Grill

Historie značky PRIMO GRILL

George Samaras původně pracoval jako lékárník v řecké armádě až do roku1986. Po ukončení armádního angažmá začal závodit na plachetnicích a pracoval jako kapitán jachty zajišťující turistické výlety po řeckých ostrovech. V roce 1988 potkal svou budoucí manželku Kelley, která pocházela z USA a byla na dovolené se svou rodinou. Po sedmi společných letech v Řecku se pár rozhodl podniknout další dobrodružství ve Spojených státech.

V USA se také George setkal se grily typu kamado a objevil úžasnou chuť a šťavnatost, kterou může keramický gril dát jakémukoli jídlu. Do grilu se naprosto zamiloval a pravidelně vařil na tomto grilu jídla pro své přátele a rodinu a také jich několik poslal do Řecka přátelům. Nakonec měl potávku po cca 80 grileh tohoto typu v Řecku, ale dosavadní výrobce s ním odmítl spolupracovat na distribuci v Řecku pracovat.  To ale George neodradilo a rozhodl se vyvinout vlastní keramický Kanado gril. Řada lidí z oboru ho odrazovala s tím, že výroba keramického grilu je tak náročná, že ji lze jen velmi těžko vyřešit. George však pokračoval a strávil dalších několik let vývojem a testováním vlastního složení  žáruvzdorného materiálu, aby získal správnou směs.

To nás přivádí do roku 1996, kdy George založil a založil Primo Ceramic Grills. Samaras zvolil jméno „Primo“, protože v italštině znamená „nejlepší“. Jeho první výrobní závod byl prostor o rozloze 70 m2, který si pronajal. Kvůli omezenému prostoru mohl dělat jen dva grily najednou a musel je vozit přes město do pece, aby je vypálil.

Když se jeho podnikání začalo zvedat, George nadále usiloval o nejlepší možný keramický gril na trhu a zároveň zachování výrobu ve Spojených státech. Georgeova láska ke zlepšování a inovacím ho přivedla k objevu, že gril oválného tvaru nabízí větší všestrannost a efektivitu vaření než gril kulatého tvaru. Uvedením patentovaného grilu oválného tvaru v roce 2002 se společnost Primo stala významným výrobcem na trhu keramických grilů.

Grily Primo patří mezi nejkvalitnější v segmentu keramických grilů. O jejich kvalitě se můžete přesvědčit například na níže vloženém videu. Z videa je patrné, že ne každá keramika je dostatečně odolná proti vysokým teplotám a některé konkurenční modely se doslova roztečou. 

V naší prodejně sic můžete prohlédnout kompletní nabídku keramických grilů Primo ve všech velikostech a samozřejmě je také porovnat s konkurenčními modely jiných výrobců.

Grily Primo jsou stále vyráběny v USA a nejde tak o levnou produkci z Číny nebo jiných nedemokratických zemí.

Historie společnosti Primo Grill

Společnost vyvíjející keramické grily Primo byla založena v roce 1996 řeckým rodákem Goergem Samarasem. Postupně se firma rozrůstala a George usiloval o vytvoření toho nejlepšího možného keramického grilu na trhu a zároveň o zachování výroby ve Spojených státech.

Láska ke zlepšení a inovaci George dovedla k vytvoření oválného grilu, který svým tvarem poskytuje lepší účinnost a všestrannost vaření. Díky začátku prodeje patentovaného oválného grilu v roce 2002 se stalo Primo významným výrobcem na trhu s keramickými grily.

Nick Bauer, prezident Empire Comfort System, se dlouhá léta snažil s Georgem domluvit na zakomponování Primo do rodiny Empire. A sny se staly skutečností, neboť na podzim roku 2019 Empire Comfort Systems zakoupila Primo Keramické grily.

Empire Comfort Systems je rodinná firma založená v roce 1932, která je už po čtyři generace předním výrobcem zařízení na vytápění dřevem a plynem, a zároveň plynových grilů.

Empire pokračuje ve zlepšování jména Primo, které George vybudoval, investováním do zlepšování produktů a nabízením dalších příslušenství ke grilování.