Powered by Smartsupp

Servis grilů

Plynové grily a jejich servis

V případě, že vlastníte plynový gril doporučujeme jeho pravidelnou kontrolu dle návodu výrobce a určitě nic nepokazíte, když necháte gril alespoň jednou za 3 roky preventivně překontrolovat odborným servisem. Servis plynových grilů (vyhrazená plynová zařízení) může provádět pouze odborná firma s příslušným oprávněním od TIČR (technická inspekce ČR) a zároveň pouze prostřednictvím pracovníka s osvědčením pro takovou činnost od stejné organizace. U těchto firem máte jistotu, že servis bude proveden opravdu odborně a nedojde k nesprávnému zásahu do zařízení, který by mohl způsobit nehodu.

Servisní technik by měl být vybaven také potřebným pravidelně kalibrovaným zařízením pro zjištění úniku plynu, které v běžné výbavě domácích kutilů určitě nenajdete. Pracovník servisu je také povinen vždy použít pouze originální náhradní díly, které jsou kompatibilní s vaší značkou a modelem grilu. Použití jiných než originálních dílů může být nebezpečné a na to myslete také v případě, že se pustíte do opravy grilu svépomocí.

Údržba grilu svépomocí

Jestli se vám zdá kontrola odbornou firmou jako zbytečný luxus dodržujte alespoň důsledně to co je uvedeno v návodu grilu od výrobce, nezapomeňte pravidelně kontrolovat plynovou hadici a regulátor. Hadice má na vnějším plášti vytištěný údaj o expiraci (doba do kdy jsou garantovány její bezpečné vlastnosti) a po uplynutí této doby je nutné ji vyměnit za novou. Podobně regulátor je ve většině případů vhodné měnit maximálně po uplynutí 10ti let za nový s odpovídajícím tlakem pro Váš gril. Tlaková norma pro ČR je 30 mbar a všechny zařízení provozovaná na území ČR by tak měla být uváděna do prodeje s touto tlakovou normou. Protože se však z různých zdrojů na trh dostávají

i neodpovídající zařízení, vždy si raději překontrolujte na výrobním štítku pro jaký tlak je zařízení konstruováno.

Jaké grily servisujeme

Naše prodejna zajišťuje záruční i pozáruční servis a zajištění náhradních dílů pro následující značky grilů

Broil King, Campingaz, Outdoorchef, Napoleon, Big Green Egg, Monolith

Grily jiných výrobců neservisujeme a musíte se obrátit na distributora konkrétní značky, který vám poskytne adresu servisního střediska.

V případě, že se jedná o záruční opravu grilu nemusí být vždy řešena přímo naším servisem, ale opravu zajišťujeme ve spolupráci se servisem dovozce nebo výrobce.

Ceník servisních prací našeho servisu

Servis provádíme na adrese naší provozovny Na Návsi 484, 257 22 Čerčany.

(uvedené ceny jsou včetně DPH a nezahrnují potřebné náhradní díly)

Identifikace závady 190 Kč
Práce servisního technika  (za každých započatých 15 minut) 150 Kč
Výjezd technika (poskytuje pouze po dohodě) 12 Kč / km

Upozorňujeme, že servisujeme pouze grily, které jsou vyčištěné !