Servis grilů

Svěřte péči o svůj gril odborníkům.

Většina zařízení vyžaduje pro zajištění spolehlivosti a bezpečnosti pravidelný servis a údržbu. U grilů na dřevěné uhlí vše zvládnete pravděpodobně svépomocí, ale jestli si na to netroufáte i pro servis grilu na dřevěné uhlí můžete vyhledat pomoc odborníků. Například výměna těsnění u vašeho keramického kamado grilu (např: Big Green Egg) není vždy úplně triviální záležitost.

Plynové grily a jejich servis

V případě, že vlastníte plynový gril doporučujeme jeho pravidelnou kontrolu dle návodu výrobce a určitě nic nepokazíte, když necháte gril alespoň jednou za 3 roky preventivně překontrolovat odborným servisem. Servis plynových grilů (vyhrazená plynová zařízení) může provádět pouze odborná firma s příslušným oprávněním od TIČR (technická inspekce ČR) a zároveň pouze prostřednictvím pracovníka s osvědčením pro takovou činnost od stejné organizace. U těchto firem máte jistotu, že servis bude proveden opravdu odborně a nedojde k nesprávnému zásahu do zařízení, který by mohl způsobit nehodu.

Servisní technik by měl být vybaven také potřebným pravidelně kalibrovaným zařízením pro zjištění úniku plynu, které v běžné výbavě domácích kutilů určitě nenajdete. Pracovník servisu je také povinen vždy použít pouze originální náhradní díly, které jsou kompatibilní s vaší značkou a modelem grilu. Použití jiných než originálních dílů může být nebezpečné a na to myslete také v případě, že se pustíte do opravy grilu svépomocí.

Údržba grilu svépomocí

Jestli se vám zdá kontrola odbornou firmou jako zbytečný luxus dodržujte alespoň důsledně to co je uvedeno v návodu grilu od výrobce, nezapomeňte pravidelně kontrolovat plynovou hadici a regulátor. Hadice má na vnějším plášti vytištěný údaj o expiraci (doba do kdy jsou garantovány její bezpečné vlastnosti) a po uplynutí této doby je nutné ji vyměnit za novou. Podobně regulátor je ve většině případů vhodné měnit maximálně po uplynutí 10ti let za nový s odpovídajícím tlakem pro Váš gril. Tlaková norma pro ČR je 30 mbar a všechny zařízení provozovaná na území ČR by tak měla být uváděna do prodeje s touto tlakovou normou. Protože se však z různých zdrojů na trh dostávají
i neodpovídající zařízení, vždy si raději překontrolujte na výrobním štítku pro jaký tlak je zařízení konstruováno.

Jaké grily servisujeme

Naše prodejna zajišťuje záruční i pozáruční servis a zajištění náhradních dílů pro následující značky grilů

Broil King, Campingaz, Outdoorchef, Napoleon, Big Green Egg, Monolith

V případě, že se jedná o záruční opravu grilu nemusí být vždy řešena přímo naším servisem, ale opravu zajišťujeme ve spolupráci se servisem dovozce nebo výrobce.

 

 

Ceník servisních prací našeho servisu prováděného u zákazníka

Kontakt na servisního technika Grilguru +420 773 408 228

(uvedené ceny jsou včetně DPH)

Cestovné  8 Kč / km (obousměrně)
Celková kontrola plynového grilu zahrnující mimo jiné test těsnosti plynového rozvodu a případnou identifikaci závady 290 Kč
Oprava grilu  Cena bude upřesněna na základě kontroly grilu nebo poskytnutého popisu a fotodokumentace/videa  závady.

Upozorňujeme, že servisujeme pouze grily, které jsou vyčištěné !

 

Anketa

Co vám chybí na našem eshopu?

  53%
  31%
  4%
  10%

Grilguru.cz 2021 Copyright Grilguru.cz

Tvorba eshopu: Web Revolution Web Revolution s.r.o.