Powered by Smartsupp

Doplňky na uzení masa v grilu

V případě, že máte plynový gril určitě víte, že výsledky grilování jsou hodně podobné grilům na dřevěné uhlí, ale trocha té vůně doutnajícího uhlí přeci jen chybí. I tato situace má samozřejmě řešení v podobě jednoduchého zařízení – udícího boxu. Jde o krabičku vetšinou z nerezu, kterou naplníte navlhčenou dřevěnou štěpkou a umístíte ji do bezprostřední blízkosti zdroje tepla (například na kryty hořáků). V tomto případě nejde samozřejmě o uzení ve smyslu konzervace, ale nazvali bychom to takovým "kořeněním" pomocí kouře

Nejprodávanější

Produkt Dostupnost Cena Množství
- Kód: - - - - Kč
Ks
(- Ks na skladě)
- Kód: - - - - Kč
Ks
(- Ks na skladě)
- Kód: - - - - Kč
Ks
(- Ks na skladě)

Jestli si hned nechcete kupovat udící box, můžete použít silný alobal a navlhčenou štěpku dát do něj. Po uzavření alobal propícháte na několika místech, aby kouř mohl po zahřátí balíčku unikat ven. Docílíte tak velmi podobného efektu jaku s udícím boxem. Nicméně budete ochuzeni o možnost dodat do grilu nejen kouř, ale zároveň třeba i vlhkost nebo odpařovat do grilu víno s kořením atp.

Řešením jsou také jednorázové udící krabičky, které opět dobře poslouží pro případ, že se chcete s technikou douzování teprve seznámit.