Powered by Smartsupp

Chystáte se grilovat na plynu? Tipy, jak na to!

Počasí se konečně umoudřilo a vy oprašujete zahradní gril. Co když ale zjistíte, že na něm zima napáchala nevratné škody anebo se jednoduše rozhodnete pro pořízení mladšího modelu a vaše volba padne na plynový gril? Pokud jste na plynu nikdy negrilovali, budou se vám následující řádky náramně hodit. 

Krok č. 1: Seznámení s grilem

Plynové grily využívají plyn z propan-butanové lahve. Mezi jejich největší výhody patří bezproblémové zapojení, snadné zapalování a rychlé předehřátí. Nejste vázání na počasí a nemusíte se hrozit promočených uhlíků. Jednoduše otočíte knoflíkem a stisknete zapalovač. Navíc můžete regulovat teplotu jednotlivých hořáků a mít tak grilované pokrmy neustále pod kontrolou. Grilování na plynu je také mnohem zdravější, než grilování na klasických dřevěných uhlících. Tuk tady totiž neodkapává přímo do ohně a nevytváří tak nežádoucí látky.

Krok č. 2: Zapojení grilu

Při zapojování propan-butanové lahve dbejte zvýšené bezpečnosti. Všimnout si můžete toho, že některé lahve jsou vybaveny měřidlem, které vám napoví, kolik plynu se v lahvi ještě nachází. V opačném případě před zapojením k plynovému grilu použijte náplň zásobníku dle váhy. Nezapomeňte se také ujistit, že jste dobře utáhli ventil.

Krok č. 3: Samotné grilování

Gril jednoduše zapnete a připravíte. Stačí jen otočit knoflíkem a stisknout zapalovač. Gril předehřívejte pod zavřeným víkem. Obvykle vám k tomu bude stačit pouze deset minut. Pokud je ale váš gril vybavený vlastním teploměrem, zkontrolujte, zda ukazuje zhruba 500 stupňů Celsia. Pokud ano, můžete se pustit do samotného grilování.

Bonusová rada: Využijte garance nejnižší ceny

Vybrali jste si plynový gril na webu grilguru.cz, ale záhy jste zjistili, že jinde ho prodávají levněji? Stačí doložit a porovnat obě nabídky a získáte vybraný gril z e-shopu grilguru.cz za stejnou anebo dokonce nižší cenu.